Zamknij
Noc w Muzeum 18-05-2024

Zapraszamy na drugą edycję Nocy Muzeów w Otrębusach.
Będziecie mogli zobaczyć projekty: Lamborghini Diablo, silnik Mercedesa 1000+, Polskie BMW, Bentley Azure Mulliner, Maserati, Ford GPW dla Muzeum, BMW Z1, Aston Martina DB9, Polskie Porsche, silnik Corvette C4 dla Widzów, Mercedesa 500E, oraz FINAŁ Mercedes G! Na scenie Patryk Mikiciuk w rozmowach z gośćmi specjalnymi, transmisja dostępna będzie również na żywo na kanale YouTube od godziny 20:30.
Historia polskiego sportu cartingowego lat 70-tych, zaprezentujemy gokarty z tamtych lat. Spotkacie się z Mistrzami torów cartingowych tamtych czasów!
Pokazy z detalingu wykonywane na żywo przez MX Nowicki. Montaż na żywo instalacji w pojazdach Lamborghini Diablo oraz BMW Z1 przez Profesora Nakamichi. Classicauto bez PROBLEMU przygotuję swoje aktualne jak i archiwalne magazyny na sprzedaż. Strefa gastronomiczna. Wiele atrakcji dla Dzieci i Młodzieży.

Bo Nasza Noc Muzeów to niezapomniane chwile pełne pozytywnych wrażeń!

Z wyznaczonych parkingów będzie dojazd zabytkowym autobusem do Muzeum.
Start: 18 maja godzina 19:00
Planowane zakończenie - godzina 23:59.
Obowiązują bilety tylko ulgowe w cenie 25,00 zł. Przedsprzedaż dostępna na miejscu w Muzeum lub w dniu wydarzenia w cenie 25,00 zł.

szukaj eksponatu

Eksponaty | Rekwizyty | Radioodbiorniki

Radioodbiorniki Korona, Turandot i Kosmos

 

ZRK Turandot - odbiornik radiowy - lampowy produkowany przez Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka w Warszawie około 1965 roku.

 
Korona 50A - firma prowadziła sprzedaż tych odbiorników radiowych w latach 1938 - 1939, mieściła się w Warszawie, przy ulicy Fredry 10.

Pod nową nazwą KORONA - RADIO, z nowym znakiem firmowym, Philips wprowadza na rynek nową serię własnych odbiorników radiowych, podobnie jak to nastąpiło parę lat wcześniej z odbiornikami Kosmos. Tak jak i poprzednio, cała produkcja odbywa się w Zakładach Philipsa przy ul. Karolkowej, wykorzystując te same taśmy produkcyjne, podzespoły oraz personel. Pod nową nazwą rozpoczęto produkcję i sprzedaż tańszych i słabszych jakościowo odbiorników. Obsługą serwisów odbiorników Korona (także Philips i Kosmos) zajmowała się stworzona przez Philipsa kolejna firma - Centralna Stacja Obsługi Radia - STOBRA Spółka z ogr. odpow. Siedziba firmy - Warszawa ul. Tamka 3. Firma zajmowała się szkoleniem sprzedawców oraz organizacją Autoryzowanych Stacji Obsługi wyrobów Philipsa. Wydawała nawet własny miesięcznik; niestety z braku zainteresowania trwało to krótko, od marca do grudnia 38 r.


Kosmos Pioner K 90A - radiooodbiornik wyprodukowany około 1937/1938, odbiornik zamknięty jest w bakelitowej skrzynce o dość nietypowym wyglądzie: skrzynka ma kształt prostokątny, u dołu zaopatrzona jest w bakelitową podstawę o rozmiarach trochę mniejszych od rozmiaru dna obudowy (ułatwia to chwytanie odbiornika od dołu). Prawie całą przednią ściankę zajmuje materiał głośnika, który ma kształt wycinka walca i jest zagłębiony w stosunku do powierzchni przedniej ścianki. Poniżej prawie na samym dole znajduje się pozioma, lekko pochylona skala, jedną krawędzią przylegająca do powierzchni materiału głośnika.

(źródło: www.stareradia.pl)

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do poniższego newslettera.
zapiszJeśli chcesz usunąć swój adres z naszego newslettera wpisz go w pole powyżej i kliknij tutaj

Kontakt

Muzeum Motoryzacji i Techniki  ul. Warszawska 21, 05-805 Otrębusy
tel./fax (022) 758 50 67
kom. 502 257 021, 504 150 817


Czynne codziennie od poniedziałku do piątku 8.30-16.30
wszystkie soboty niedziele: 9.00 - 17.00
e-mail: retro@muzeum-motoryzacji.com.pl

Jak do nas trafić?

Jak do nas trafić? Copyright © 2024 Muzeum Motoryzacji i Techniki
Wszelkie prawa zastrzeżone