Zamknij
Noc w Muzeum 18-05-2024

Zapraszamy na drugą edycję Nocy Muzeów w Otrębusach.
Będziecie mogli zobaczyć projekty: Lamborghini Diablo, silnik Mercedesa 1000+, Polskie BMW, Bentley Azure Mulliner, Maserati, Ford GPW dla Muzeum, BMW Z1, Aston Martina DB9, Polskie Porsche, silnik Corvette C4 dla Widzów, Mercedesa 500E, oraz FINAŁ Mercedes G! Na scenie Patryk Mikiciuk w rozmowach z gośćmi specjalnymi, transmisja dostępna będzie również na żywo na kanale YouTube od godziny 20:30.
Historia polskiego sportu cartingowego lat 70-tych, zaprezentujemy gokarty z tamtych lat. Spotkacie się z Mistrzami torów cartingowych tamtych czasów!
Pokazy z detalingu wykonywane na żywo przez MX Nowicki. Montaż na żywo instalacji w pojazdach Lamborghini Diablo oraz BMW Z1 przez Profesora Nakamichi. Classicauto bez PROBLEMU przygotuję swoje aktualne jak i archiwalne magazyny na sprzedaż. Strefa gastronomiczna. Wiele atrakcji dla Dzieci i Młodzieży.

Bo Nasza Noc Muzeów to niezapomniane chwile pełne pozytywnych wrażeń!

Z wyznaczonych parkingów będzie dojazd zabytkowym autobusem do Muzeum.
Start: 18 maja godzina 19:00
Planowane zakończenie - godzina 23:59.
Obowiązują bilety tylko ulgowe w cenie 25,00 zł. Przedsprzedaż dostępna na miejscu w Muzeum lub w dniu wydarzenia w cenie 25,00 zł.

szukaj eksponatu

Aktualności

Nowa Filia w Warszawie Nasze eksponaty możecie ostatnio oglądać w widowisku muzycznym Studia Buffo - 'POLITA' stworzonym na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego – Poli Negri.
 

Galeria . Muzeum poszukuje ciekawych samochodów, motorów, autobusów, wszystkiego co jest związane nie tylko z techniką.

Mercedes KDF sztabowy Mercedes KDF sztabowy

Aktualności

Piknik "Podróże z Mazowszem”

 Zapraszamy 20.08.2022 do wspolnego Pikniku "Podróże z Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach z zabytkowymi pojazdami.
Koszt przejazdu od 1 osoby 40zł (minimum 4 osoby w aucie)

Podróże z „Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Wakacje to czas podróży, wspominania minionych wyjazdów i planowania kolejnych. 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na podróżnicze opowieści. Oglądając filmy i zdjęcia z archiwum „Mazowsza” będziemy rozmawiać o najciekawszych wyjazdy zagranicznych Zespołu. Natomiast w fascynującą podróż po świecie motoryzacji i kinematografii zabierze nas Muzeum w Otrębusach. Bądźcie z nami!

 

Informacje praktyczne

Data i czas: 20.08.2022 | Miejsce: ul. Świerkowa 2 05-805 Otrębusy | Dla kogo? Dla dzieci  dla rodzin dla młodzieży dla dorosłych | Inne: Prelekcja – w cenie biletu wstępu na wystawę Wystawa samochodów – bezpłatnie Przejazd zabytkowymi pojazdami – odpłatnie

 

W filmowym świecie motoryzacji

W godzinach 12:00-18:00 zapraszamy do Karolina wszystkich fanów motoryzacji i kinematografii. W karolińskim parku będziecie mogli zobaczyć pojazdy z lat 20. i 30. XX wieku. W świat samochodowych i filmowych podróży zabierze nas  Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na miejscu będziecie mogli usiąść na wygodnej kanapie Packarda, który wystąpił w takich produkcjach jak: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Bodo” i „Czas honoru”. Sfotografować się z samochodem firmy Horch, który kinomani mieli okazję oglądać w filmie „Katyń” Andrzeja Wajdy oraz zajrzeć do środka kalifornijskiego Oaklanda z serialu „1920. Wojna i Miłość”. Nie lada gratką będzie możliwość przejażdżki tymi zabytkowymi samochodami po najbliższej okolicy.

 

Wspomnień czar

O godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie poświęcone zagranicznym podróżom „Mazowsza”. Sprawdzimy, na jakich kontynentach koncertował Zespół i jakie kraje odwiedził przez ponad 70 lat swojej działalności. Będziemy opowiadać o najciekawszych trasach koncertowych, tych najdłuższych i najkrótszych, najbliższych i najdalszych, najtrudniejszych i najbardziej egzotycznych. Rozpoczniemy od wspomnień z wyjazdów w latach 50. XX wieku, pozaeuropejskich tournée miedzy innymi po Chinach,  Japonii, Australii i Argentynie a zakończymy na omówieniu tych ostatnich - do Irkucka, Luksemburga i na Islandię.

 

Informacje praktyczne

Prelekcja – udział w cenie biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Spotkanie poprowadzą artyści przez lata związani z zespołem „Mazowsze”.

Wystawa samochodów – bezpłatnie. Dodatkową atrakcją będzie możliwość sfotografowania się z zabytkowymi pojazdami w towarzystwie artystów „Mazowsza”.

Przejazdy samochodami – odpłatnie. Więcej informacji o możliwości przejażdżki po okolicy znajdziecie na: www.muzeum-motoryzacji.com.pl.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do poniższego newslettera.
zapiszJeśli chcesz usunąć swój adres z naszego newslettera wpisz go w pole powyżej i kliknij tutaj

Kontakt

Muzeum Motoryzacji i Techniki  ul. Warszawska 21, 05-805 Otrębusy
tel./fax (022) 758 50 67
kom. 502 257 021, 504 150 817


Czynne codziennie od poniedziałku do piątku 8.30-16.30
wszystkie soboty niedziele: 9.00 - 17.00
e-mail: retro@muzeum-motoryzacji.com.pl

Jak do nas trafić?

Jak do nas trafić? Copyright © 2024 Muzeum Motoryzacji i Techniki
Wszelkie prawa zastrzeżone