Zamknij
Wystawa

Zapraszamy na wystawę "Historia Fabryki Ołówków w Pruszkowie. I Pruszkowskie Biennale Rysunku Samochodów i Maszyn dla Dzieci i Młodzieży z okazji Narodowego Święta Niepodległości".

____________________________________________________________________________

Ogromna duma......, wzruszenie......, dziękuję.
Pięknie napisany tekst, jak chcecie się dowiedzieć o historii muzeum zapraszam do lektury.szukaj eksponatu

Aktualności

Nowa Filia w Warszawie Nasze eksponaty możecie ostatnio oglądać w widowisku muzycznym Studia Buffo - 'POLITA' stworzonym na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego – Poli Negri.
 

Galeria . Muzeum poszukuje ciekawych samochodów, motorów, autobusów, wszystkiego co jest związane nie tylko z techniką.

Lalka Lalka

Aktualności

Piknik "Podróże z Mazowszem”

 Zapraszamy 20.08.2022 do wspolnego Pikniku "Podróże z Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach z zabytkowymi pojazdami.
Koszt przejazdu od 1 osoby 40zł (minimum 4 osoby w aucie)

Podróże z „Mazowszem” i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Wakacje to czas podróży, wspominania minionych wyjazdów i planowania kolejnych. 20 sierpnia zapraszamy do Centrum Folkloru Polskiego na podróżnicze opowieści. Oglądając filmy i zdjęcia z archiwum „Mazowsza” będziemy rozmawiać o najciekawszych wyjazdy zagranicznych Zespołu. Natomiast w fascynującą podróż po świecie motoryzacji i kinematografii zabierze nas Muzeum w Otrębusach. Bądźcie z nami!

 

Informacje praktyczne

Data i czas: 20.08.2022 | Miejsce: ul. Świerkowa 2 05-805 Otrębusy | Dla kogo? Dla dzieci  dla rodzin dla młodzieży dla dorosłych | Inne: Prelekcja – w cenie biletu wstępu na wystawę Wystawa samochodów – bezpłatnie Przejazd zabytkowymi pojazdami – odpłatnie

 

W filmowym świecie motoryzacji

W godzinach 12:00-18:00 zapraszamy do Karolina wszystkich fanów motoryzacji i kinematografii. W karolińskim parku będziecie mogli zobaczyć pojazdy z lat 20. i 30. XX wieku. W świat samochodowych i filmowych podróży zabierze nas  Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na miejscu będziecie mogli usiąść na wygodnej kanapie Packarda, który wystąpił w takich produkcjach jak: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Bodo” i „Czas honoru”. Sfotografować się z samochodem firmy Horch, który kinomani mieli okazję oglądać w filmie „Katyń” Andrzeja Wajdy oraz zajrzeć do środka kalifornijskiego Oaklanda z serialu „1920. Wojna i Miłość”. Nie lada gratką będzie możliwość przejażdżki tymi zabytkowymi samochodami po najbliższej okolicy.

 

Wspomnień czar

O godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie poświęcone zagranicznym podróżom „Mazowsza”. Sprawdzimy, na jakich kontynentach koncertował Zespół i jakie kraje odwiedził przez ponad 70 lat swojej działalności. Będziemy opowiadać o najciekawszych trasach koncertowych, tych najdłuższych i najkrótszych, najbliższych i najdalszych, najtrudniejszych i najbardziej egzotycznych. Rozpoczniemy od wspomnień z wyjazdów w latach 50. XX wieku, pozaeuropejskich tournée miedzy innymi po Chinach,  Japonii, Australii i Argentynie a zakończymy na omówieniu tych ostatnich - do Irkucka, Luksemburga i na Islandię.

 

Informacje praktyczne

Prelekcja – udział w cenie biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Spotkanie poprowadzą artyści przez lata związani z zespołem „Mazowsze”.

Wystawa samochodów – bezpłatnie. Dodatkową atrakcją będzie możliwość sfotografowania się z zabytkowymi pojazdami w towarzystwie artystów „Mazowsza”.

Przejazdy samochodami – odpłatnie. Więcej informacji o możliwości przejażdżki po okolicy znajdziecie na: www.muzeum-motoryzacji.com.pl.

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najświeższe informacje, zapisz się do poniższego newslettera.
zapiszJeśli chcesz usunąć swój adres z naszego newslettera wpisz go w pole powyżej i kliknij tutaj

Kontakt

Muzeum Motoryzacji i Techniki  ul. Warszawska 21, 05-805 Otrębusy
tel./fax (022) 758 50 67
kom. 502 257 021, 504 150 817


Czynne codziennie od poniedziałku do piątku 8.30-16.30
wszystkie soboty niedziele: 9.00 - 17.00
e-mail: retro@muzeum-motoryzacji.com.pl

Jak do nas trafić?

Jak do nas trafić? Copyright © 2024 Muzeum Motoryzacji i Techniki
Wszelkie prawa zastrzeżone