1934 ADLER PRIMUS 1934 ADLER PRIMUS

Syrena Sport w naszym Muzeum!

Zaraz po zakończeniu 50tej edycji Warszawskiej Barbórki, do naszego Muzeum przyjechała jedyna w swoim rodzaju Syrena Sport!

Samochód ten, pierwotnie skonstruowany w latach 50tych w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie nigdy nie trafił do seryjnej produkcji ze względu na sytuację polityczną kraju. Oryginalny egzemplarz sportowej wersji Syreny na swoje czasy był innowacyjny niemal w każdym względzie. Od wspaniałej stylistyki, której w latach 60tych nie powstydziła by się żadna znana marka samochodów, po dwusuwowy silnik w układzie boxter.

Serdecznie zapraszamy!

Czynne codziennie od poniedziałku do soboty: 8.00 - 17.00